FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER RANDEVU AL LAB. SONUÇ NÖBETÇİ ECZANE YOL TARİFİ

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Ünitesi’nde poliklinik hizmetleri  pazar hariç, her gün; Saat 09:30 – 17:00 arasında verilmektedir. Cumartesi : 09.30 – 13.00
 
Göğüs Hastalıkları Ünitesi’nde bir bölümü alerjik kökenli olan hastalıklarla akciğer hastalıklarının tanı ve tedavileri yapılıyor.
Göğüs Hastalıkları kapsamındaki sağlık sorunlarının çözümüne ilişkin çalışmalar konusunda uzman hekim kadrosu tarafından, Türkiye Hastanesi’nin modern teknik donanımı kullanılarak yürütülüyor. Bu kapsamda tanı ve tedaviye Türkiye Hastanesi’nin teknolojik üstünlüğü yansıyor. Göğüs Hastalıkları Ünitesi, Türkiye Hastanesi’nin kuruluşundan beri hizmet veren bölümlerinden birini oluşturuyor.
 
Hangi hastalıklar?
Göğüs Hastalıkları Ünitesi’nde, akut ve kronik bronşit, amfizem, akciğer tüberkülozu, akciğer kanseri, pnömoni ve akciğerin diğer hastalıklarının tanısı ve tedavileri yapılıyor.
Alerjik kökenli hastalıkların belirlenmesi amacıyla da deri testleri yanı sıra akciğer biyopsisi gerçekleştiriliyor. Alerjik astım, alerjik rinit ( saman nezlesi ) gibi hastalıklar bu kapsamda ele alınarak tedavileri sağlanıyor. Gerektiği takdirde çocuklara ve genç erişkinlere immünoterapi uygulanıyor.
Göğüs hastalıkları geniş bir yelpaze oluşturuyor. Bunlar arasında akciğerlerin meslek veya çevreye bağlı etkilenmeleri sonucu oluşan hastalıklar, akciğer enfeksiyonları, KOAH, solunum yetmezliği, akciğer tümörleri, uykuda solunum durması gibi hastalıklar da yer alıyor.
Göğüs hastalıklarının tanı ve tedavileri poliklinik bazda olduğu gibi yataklı tedavi kapsamında da ele alınıyor.
Modern yöntemler
En yaygın sağlık sorunları arasında yer alan göğüs hastalıklarının çabuk tanı ve tedavilerinde son yıllarda önemli gelişmeler sağlanmış bulunuyor.
Akciğer tümörlerinin tanısı amacıyla fiberoptik bronkoskopi, tomografi gibi modern imkanlardan yaralanılıyor. Bunlar sayesinde erken tanı konularak, tedavi büyük ölçüde kolaylaşmış oluyor Tanı ve tedavilerde solunum fonksiyon testi de uygulanıyor.

AKTIP SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş. | 2017